КИСЛОТНІ ОПАДИ ЇХ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ
Кислотні дощі – усі види метеорологічних опадів:дощ,сніг,град,туман, дощ зі снігом – кислотність яких вища за нормальну. Мірою кислотності є значення Ph (водневий показник). Нормальний Ph у чистих дощових водах - 5,6. Чим нижче значення Ph, тим вища кислотність. Якщо кислотність води нижча 5,5, то опади вважаються кислотними. Деякі кислотні дощі містять стільки ж кислоти, що і лимонний сік. Природний дощ повинен містити невелику кількість кислоти. Існує кислотний сніг і кислотний туман, так само як і кислотний дощ.
Кислотні дощі виникають у результаті поєднання з атмосферним киснем двоокису сірки та оксидів азоту, які викидаються в атмосферу працюючими на вугіллі та нафті електростанціями, металургійними заводами, а також автомобільним транспортом.
Кислотні опади пошкоджують будівлі,пам’ятки культури,ліси,врожаї багатьох сільськогосподарських культур, погіршують стан грунтів і екосистем, спричиняють корозію металів, захворювання у людей і тварин.
Забруднення повітря кислотою утворюючими викидами робить різноманітний шкідливий вплив на організм людини. Вдихання вологого повітря, що містить діоксин сірки, особливо небезпечно для людей похилого віку,що страждають серцево судинними і легеневими захворюваннями, у важких випадках може виникнути набряк легень, а також може викликати алергічні реакції, подразнення шкіри та очей.
Головним кроком у вирішенні екологічної проблеми кислотних дощів є скорочення викиду в атмосферу шкідливих промислових відходів ,використання очисних фільтрів на заводах і фабриках, використовувати економічно чисті джерела енергії та підвищувати екологічну свідомість суспільства. Тільки спільними зусиллями можна захистити довкілля та зберегти здоров´я майбутніх поколінь.
Марія КОВБА , фельдшер-лаборант
санітарно-гігієнічної лабораторії
Рогатинського відділу ІФ РВ
ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ”.