Символіка

                                                                                                                     Додаток №1
до Статуту територіальної
                                                                                                                                        громади міста Рогатина
 
 
Положення
про місцеву символіку міста Рогатина
    
                                     Гімн
 
Пережив Рогатин плин тернистих віків,
Наче лицар стоїть у обнові святковій,
Дух козацький не згас, рух народний вершить
На Опільській землі пречудовій.
 
Приспів:
Розквітай, Рогатин, рідний край Роксолани.
Лине слава в піснях від Карпатських вершин.
Під стягом свободи, в новій Україні
Єднаймося, браття,  - для щастя й добра всіх родин. (2 рази)
 
Височить древній храм, свідок битв і легенд,
Місто княжих звитяг згуртував час буремний.
Сяє Тризуб, і Стяг синьо – жовтий піднявсь,
Рідна мова в пошані священній.
 
Сміло молодь несе гордість наших знамен,
Тан стрільців – галичан, міць повстанців за волю.
Місто слави й краси збережем для онук,
В щирій праці пожнем кращу долю.
                                                              
Слова Михайла Окрепкого.
Музика Степана Дзевіна.
 
Прапор міста Рогатина
Герб
Головне зображення на рогатинському гербі, яке було завжди там присутнє, — оленячий ріг, як і назва міста «Рогатин», апелюють до легенди, згідно з якою велетенський олень-рогач начебто вивів з лісу дружину руського князя Ярослава Осмомисла, що заблукала на полюванні, а на тому місці, звідки вона вийшла, і було засноване місто Рогатин.
Перший символ Рогатина — власну печатку у вигляді оленячого рога з літерою «R» місто отримало у 1415 році.



У 1535 місту надане магдебурзьке право, відтак право на власний герб. Тодішній герб містив на щиті латинську (польську) «Р» («R»), згодом на деякий час — до 1557 року цю літеру змінила латинська «Б» («B») на ім’я Бони, жінки польського короля Жигмонта І. Із входженням Рогатина разом з іншими землями до Австрії, утверджується новий герб. Так у цісарському документі від 1796 року є докладний опис герба міста: «Дозволяємо містові мати власний герб, а саме, природний, поставлений на блакитному полі ріг оленя з сімома розсохами, зверненими вправо, а побіч золоту латинську букву R. Робимо це надання та дозволяємо місту мати описаний тут герб і користуватися ним без перешкод у всіх пам’ятках і будівлях, що постануть в імені цілої міської громади, та на печатках, на грамотах, які будуть видані в імені міста, з видрукуваною тут леґендою Sigillus Municipii  Rogatyn».
Герб мав круглу форму і був опоясаний білим кільцем з отим написом Sigillum  Municipi  Rohatyn (Муніципальна рада Рогатина).
У гербовниках же XIXстоліття подається вже видозмінений герб Рогатин: «Природний, поставлений вертикально на лазуровому тлі ріг оленя з сімома ріжками, а побіч золоту латинську літеру "R" у французькому щиті».
Сучасний герб Рогатина має вигляд, дуже близький гербові австрійського періоду, головна відмінність у зображеннях в геральдичному полі — замість літери «R» використовується українська «Р» — початкова літера назви міста «Рогатин».



Прапор

Прапор затверджений 10 вересня 2004 р. сесією міської ради.
Прямокутне полотнище, із співвідношенням сторін 2:3, складається з трьох вертикальних смуг блакитного, жовтого і блакитного кольорів (1:6:17). У центрі жовтої смуги блакитний ріг оленя.



Полотнище має бути прикріпленим до древка. Древко – кругла діаметром 4,5 см, жердина довжиною 218 см. На нижньому кінці повинен бути металевий патрон для гнізда прапорного держака, а верх увінчаний навершям.