60-та сесія Рогатинської міської ради: оборона, турбота, мова, спадщина та розвиток
24 квітня відбулося 60-те засідання сесії Рогатинської міської ради VIII скликання. Порядок денний був насиченим — 142 питання, з яких 9 — основні, решта — земельні. Попри значну кількість технічних рішень, сесія стала свідченням того, що пріоритети громади залишаються незмінними: підтримка обороноздатності держави, допомога найуразливішим верствам населення та розвиток сталих соціальних механізмів у межах громади.
Засідання відкрили обговоренням рішень виконавчого комітету в межах Програми підтримки підрозділів територіальної оборони та ЗСУ на 2024 рік. Перший заступник міського голови Микола Шинкар нагадав, що ця робота є продовженням ініціатив, розпочатих ще у грудні 2023 року (рішення №7919). Вона демонструє системну турботу й підтримку військових формувань, які щоденно стоять на захисті державного суверенітету.
Наступною темою став соціальний блок. Про хід реалізації Програми соціального захисту та соціальних послуг на 2024–2026 роки доповів заступник міського голови Іван Красійчук. За його словами, впровадження заходів Програми сприяло стабільній роботі системи соціального захисту та соціальних служб громади. Громадянам надавався широкий спектр соціальних послуг відповідно до державних стандартів. Програма охоплює комплекс взаємопов’язаних завдань, спрямованих на вирішення ключових проблем у сфері соціального захисту військовослужбовців, ветеранів війни та сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти) Захисників і Захисниць України. На виконання зазначених заходів у 2024 році профінансовано 2 897 400,0 грн, що на 1 207 900, 0 грн більше ніж у 2023 році.
Важливим індикатором ефективності реалізації заходів Програми є реальна допомога також і іншим категоріям жителів громади, які її потребують. Впродовж 2024 року 1065 жителям громади, які звернулись до міського голови, надано одноразові грошові допомоги на загальну суму 3 950 680 грн.
Фінансувалися щомісячні компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі. Впродовж року компенсацію отримали 124 жителі громади на загальну суму 1 615 900, 46 грн. Окрім цього, на компенсацію витрат на пільговий проїзд окремих категорій громадян при користуванні пасажирським транспортом на 6-ти приміських соціальних маршрутах використано 715 490 грн. На організацію безоплатного харчування одиноких громадян похилого віку та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, передбачено 500 000 грн. Протягом 2024 року 29 жителів міста Рогатина отримували гарячі обіди.
Всього, на виконання заходів Програми у 2024 році з бюджету громади профінансовано 8 037 346,76 грн, що на 2 279 738 грн більше в порівнянні до 2023 року.

Особливу увагу приділено в громаді ветеранській політиці. У структурі КУ «Центру соціальних служб» створено відділення «Ветеранський простір», що активно розпочав свою роботу.
Під час сесії депутати також заслухали інформацію про хід виконання Програми розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Рогатинської громади на 2022–2025 роки. Секретар міської ради Христина Сорока представила яскраву картину мовно-культурного життя громади. Проведено десятки літературних заходів, фольклорні експедиції, видано альбоми та газети, створено розмовні клуби. Активно реалізуються культурно-просвітницькі ініціативи, спрямовані на популяризацію рідної мови. Відбуваються книжкові виставки, літературні вечори, презентації, працюють мовні клуби та проєкти, що об’єднують дітей і молодь навколо слова. Відзначено здобутки учнів громади у мовно-літературних конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівнів. Це є свідченням того, що мова живе, розвивається й укорінюється як культурний код нашої громади. За словами Христини Сороки, усі заходи, реалізовані в рамках програми, покликані підняти на значно вищий рівень мовну культуру жителів Рогатинщини.
Сесійний день продовжився знайомством із підсумками виконання Програми підтримки розвитку архівної справи. У ході засідання начальниця комунальної установи «Рогатинський трудовий архів» Оксана Дубік доповіла про результати реалізації Програми підтримки розвитку цієї архівної установи на 2023–2025 роки. Завдяки ефективній роботі станом на 1 квітня 2025 року на зберіганні знаходиться 136 фондів, забезпечено повноцінне опрацювання документів, облік у базах даних. Видано понад 360 довідок на 1 січня поточного року. Програма дозволила укріпити матеріально-технічну базу архіву, що є запорукою захисту соціально-правових інтересів громадян.З практичної точки зору — це підтримка правової стабільності кожного мешканця, можливість довести трудовий стаж, юридично оформити спадщину тощо.
Окрім цього, депутати погодили зміни до низки важливих програм, зокрема Комплексної цільової програми «Безпечна громада» на 2024–2027 роки, Програми «Культура Опілля» на 2025–2027 роки та бюджету громади на 2025 рік. Обговорили й стратегічне планування. Представлено проєкт змін до генерального плану села Бабухів, який передбачає розвиток інфраструктури шляхом будівництва складських приміщень на двох земельних ділянках. Під час обговорення депутати та члени комісії проаналізували всі технічні та правові аспекти містобудівного документа. Також порушено питання щодо обліку комунального майна у сфері освіти громади.
Завершення сесії відбулося в робочому ритмі: поетапно опрацьовано 16 блоків земельних питань.