Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять.
Два теплових вибухи. Руйнування четвертого енергоблока… Радіоактивний викид, потужністю в 300 Хіросім.
Хто міг подумати тоді, у мирну ніч на 26 квітня 1986-го, що Україну спіткала така біда?..
Згодом, через десятиліття, науковці назвуть аварію на Чорнобильській АЕС найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Їй присвоять сім балів з семи можливих за міжнародною шкалою ядерних подій (INES).
І поки радянське керівництво цинічно намагалося приховати масштаби трагедії від цивілізованого світу, водночас - сотні тисяч небайдужих ризикували своїм життям, щоб ліквідовував наслідки аварії, "стабілізувати ситуацію". Вони йшли у невідомість, кидалися у полум’я страшної радіації, щоб Україна і країни Європи мали шанс жити завтра.
Понад два десятки тисяч людей втратили життя, сотні тисяч - повернувся з важкими або й невиліковними недугами. А для багатьох сімей місто-привид назавжди стало меморіалом найріднішим серцю...
Учора Рогатинська громада згадала загиблих ліквідаторів, цивільне населення та сучасних захисників у молитві.
У храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Рогатина відбулися поминальні заходи з нагоди 38–х роковин Чорнобильської трагедії. Вшанували подвиг героїв того часу молебнем та панахидою. До учасників пам’ятного заходу звернулися голова обласної організації «Спілка Чорнобиль» Нестор Мартинець. Зі словом подяки учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від імені міського голови Сергія Насалика виступив також керуючий справами виконавчого комітету Олег Вовкун. Під час заходу двох наших краян було відзначено подяками міського голови Сергія Насалика.