Відбулася 42 сесія міської ради
Війна принесла дуже багато болю. Смуток бачимо скрізь: в очах тих, хто чекає, хто втратив або ж… щодня надіється отримати бодай маленьку звістку про рідних. За останніми даними близько 28 тисяч жителів України внесені до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Не менше військових та цивільних українців знаходяться у російському полоні. А на кожного з них чекають батьки, дружини, діти.
Сорок друга сесія Рогатинської міської ради, яка відбулася 26 жовтня, розпочалась зі звернення родин захисників, призваних з Рогатинської міської територіальної громади, котрі зникли безвісти чи перебувають у полоні. У документі, адресованому Президенту України Володимиру Зеленському та Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, наші земляки звертаються до керівництва державою вжити заходів «для пошуку, встановлення фактичних місць перебування безвісти зниклих та повернення з полону» їхніх рідних людей.
Загалом під час порядку денного сесії депутати розглянули близько 2 сотень проєктів рішень, левова частка яких стосувалася землекористування, змін до бюджету Рогатинської міської територіальної громади на 2023 рік та низки профільних програм. Крім того, було затверджено спроможну мережу з надання первинної медичної допомоги у нашій громаді та звіт про виконання бюджету Рогатинської міської територіальної громади за 9 місяців поточного року.
Як зазначила у доповіді начальник відділу фінансів Марія Гураль, за звітний період до бюджету громади надійшло 235 390 тис. грн доходів до загального та спеціального фондів з урахуванням міжбюджетних трансфертів. Ріст надходжень доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) до планових призначень по загальному фонду становить 107,1 %. У порівняні з аналогічним періодом минулого року власні доходи загального фонду збільшились на 16,5 %.
Досить важливим питанням в умовах воєнного стану є й управління майном, адже вважається однією зі складових нашої економічної стабільності. Відповідно на сесії міської ради депутатами затверджено Порядок управління об’єктами комунальної власності громади.
«Робота з майном громади ведеться міською радою в системно, - зауважив перший заступник міського голови Микола Шинкар. – Нині є потреба уніфікувати порядок обліку та передачі цього майна, щоб в нас були єдині правила, за якими ведеться робота всіх наших закладів, підприємств, установ й організацій, що працюють з комунальним майном громади».
Тож затверджений сесією Порядок, визначатиме основні засади щодо управління, утримання та експлуатації об’єктів комунальної власності Рогатинської громади.
У сучасній освіті багато уваги приділяється інклюзивному навчанні. Адже такий процес сприяє створенню належних умов, в яких дитина з особливими освітніми потребами зможе повноцінно розвиватися, навчатися, а згодом й самореалізуватися у житті. Під час 42 сесії міської ради, було зроблено ще один крок у напрямку розвитку інклюзії у нашому краї. Як зазначили на засіданні, Рогатинська та Букачівська громади мають намір реалізувати спільний проєкт. А йдеться, зокрема, про «Облаштування сенсорної кімнати для комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр». Сприяла цьому перемога Рогатинської громади у швейцарсько-українській ініціативі DECIDE, завдяки якій ми отримали мінігрант на розвиток освіти. Його, власне, й вирішили спрямувати на реалізацію корисної справи - створення спеціально організованого середовища для дітей з особливими освітніми потребами, оснащеного обладнанням для стимуляції систем сприйняття, які сприяють їхньому фізичному, емоційному та когнітивному розвитку. Тож під час засідання було схвалено проєкт договору про співробітництво між Рогатинською міською та Букачівською селищною громадами.