Шановна громадо!
Сьогодні ми відзначаємо День Конституції України. Він має особливу вагу не лише в календарі, а й у серці нашої держави. Після безсонної ночі 28 червня 1996 року, під час історичного засідання Верховної Ради, народилася Конституція незалежної України. Двадцять чотири години напруженої праці, дискусій і відповідальності стали моментом, коли молода держава визначила свої засади та закріпила право українців бути вільними на рідній землі.
Минуло 30 років. Нині ми дивимося на Конституцію зовсім іншими очима. Тепер знаємо: це межа між свободою і неволею, голос народу, який відмовився жити за чужими правилами, внутрішній стрижень держави, що вистояв попри роки випробувань і тривалу війну. У ній закріплені положення про суверенітет, територіальну цілісність, права людини та гідність. Але сьогодні ці слова набули людського виміру - це воїн, який тримає позицію під ворожим вогнем. Це мати, яка чекає на сина з фронту і дитина, яка вчиться жити попри сирени. Це кожен українець, який щодня обирає не страх, а гідність.
Сьогодні Конституція складає найсуворіший іспит у своїй історії. Він відбувається там, де земля здригається від вибухів, де українські захисники боронять не лише кордони, а й саму ідею свободи - можливість залишатися собою, говорити рідною мовою, пам’ятати власну історію, виховувати дітей у своїй країні… Це боротьба за правду.
Конституція України є єдиним державним святом, закріпленим безпосередньо в Основному Законі. І в цьому є глибокий символізм. Адже держава починається не з будівель і кордонів. Вона починається з цінностей, які люди готові захищати.
Ми з вдячністю згадуємо тих, хто творив Конституцію 1996 року та заклав правові основи сучасної України. Але особлива шана сьогодні належить тим, хто захищає її ціною власного життя. Бо жоден закон не живе сам по собі. Його втілюють люди — своєю мужністю, відповідальністю та жертовністю. Дякуємо тим, хто тримає небо над нашими містами й селами. Схиляємо голову у молитві за героїв, які загинули за нашу державу.
Ми переживаємо важкі часи. І віримо: попереду день, коли на нашу землю повернеться мир. Не як випадковість, а як заслужена нагорода. Бо жоден ворог не здатний знищити народ, який тримається за правду та любов до найріднішого. Нехай у кожній українській родині буде майбутнє.
З Днем Конституції України!
Слава Україні! Слава Героям!
З повагою - міський голова Сергій Насалик.





