Розправив крила на підтримку ЗСУ
Ми живемо у часі війни. Він складний, сповнений болю і випробувань, але - доленосний. Сьогодні триває бій не лише за державу, а й кожного свідомого українця, який є серцем нашої ідентичності. Відповідно іде боротьба за усе українське, унікальне, що об’єднує нас в народ.
На ці думки наштовхнув ХІ обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля», який відбувся на Рогатинщині у неділю. Адже з його сцени линули давні обряди «Обжинки», «На сінокосі», «Проводи в армію», повстанські «Ой,у лісі на камінню», «Батько наш Бандера», «У лісі у темному» … а водночас й пісні нашого, воєнного,століття. І всіх їх об’єднала одна спільна ниточка – народ, який вистояв, попри тортури, заслання, гніт, котрий продовжував нести світу рідне із скрині духовності у переломні 90-ті, а нині мужньо знову захищає своє.
Як розповідають організатори, захід планувався 24 серпня, але у зв’язку з високою небезпекою ракетних обстрілів, розправив свої синьо-жовті крила 10 вересня. Зауважимо, що цьогоріч фестиваль був іншим: без традиційних етноподвір’їв, гостювань, яскравого дійства та популярних гуртів. Він вийшов до публіки з головним у серці – рідною історією, традиціями і думкою тих, хто неодноразово був душею цього дійства – наших земляків-воїнів.
Варто зазначити, що в цю мить старостинські округи об’єднали свої зусилля задля підтримки ЗСУ. У фестивалі взяли участь 27 виконавців з рідних куточків рогатинського Опілля. Крім того, діяв благодійний ярмарок «Зігрій солдата», завдяки якому жителям громади вдалося зібрати 51 800 грн для потреб Збройних Сил України.
На сцені фестивалю виступали численні хори, ансамблі, колективи, троїсті музики, з’їхались також гості з Бібрської (Нові Стрілища, Львівщина), Бережанської (Тернопільщина), Букачівської, Бурштинської та Ходорівської (Грусятичі, Львівщина) громад. Благословив мистецький захід на добрий початок капелан Дмитро Бігун. Привітали учасників фестивалю"Пісні Опілля" секретар Рогатинської міської ради Христина Сорока та завідувач інформаційного відділу НМЦКіТП, наш земляк Богдан Кучер.
І хоч цьогоріч обласний захід не був таким масштабним, як зазвичай, але він виконав свою ключову місію – як і в 1995-му єднав покоління, відроджував та передавав унікальне, опільське, від срібнокосого до дуже юного. Варто зазначити, що найповажнішою виконавицею дійства стала Любов Павлюк, яка багато років є учасницею народного аматорського фольклорного колективу с. Стратин, а найменшою – восьмирічна солістка Ірина Крук.
Отож, і старші, і зовсім юні ми продовжуємо берегти своє. А доки є цей одвічний зв’язок - Україна буде незламною.
P.S. Рогатинська міська рада висловлює вдячність, кожному, хто своєю працею та творчістю долучився до цього благодійного етнічного дійства.