Наш фронт – забезпечення критичної інфраструктури
Проживши блекаутну зиму, Україна робить усе можливе, щоб бути готовою до різних викликів майбутньої. Війна триває і ймовірність загроз стабільного функціонування енергетичної системи через дії агресора досі залишається високою, тож Рогатинська міська рада активно працює над тим, аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій у цей час. Левова частка зусиль, зокрема, докладається до забезпечення безперебійного функціонування підприємств, закладів та установ критичної інфраструктури в осінньо-зимовий період 2023-2024 років. Про це вів мову у ході позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 7 серпня перший заступник міського голови, перший заступник голови комісії Микола Шинкар.
- «Ми пройшли складні випробування блекаутом, тож сьогодні стараємось зробити кроки, які допоможуть унеможливити ризики нової зими. Перш за все, у намірах забезпечити роботу автономних джерел живлення, службового автотранспорту. Водночас подбати про безперебійне водопостачання та водовідведення у місті Рогатині, а також підвезення учнів до навчальних закладів, - зауважив Микола Шинкар. - Наш фронт – критична інфраструктура громади, тому стараємось, аби навіть у випадках надзвичайних ситуацій він функціонував стабільно, щоб не сталося дефіциту палива тощо».
Відтак комісією було вирішено у межах місячної норми створити резерв палива для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, а також забезпечення функціонування підприємств, закладів та установ критичної інфраструктури в осінньо-зимовий період 2023-2024 років. Крім того, запропоновано на черговому засіданні сесії міської ради розглянути питання щодо виділення коштів комунальному підприємству «Благоустрій-Р» для придбання модуля зберігання палива об’ємом 20м3.
Ще одним важливим питанням засідання стали заходи із запобігання надзвичайної ситуації з водопостачанням та водовідведенням у Рогатині. Як повідомив комісію керівник ДП «Рогатин-Водоканал» Андрій Рижан, 30 липня в районі автомобільної дороги М-30 «Стрий-Тернопіль- Ізварине» стався порив магістрального водогону першого підйому «Добринів-Рогатин». Намагання підприємства ліквідувати аварію власними силами, на жаль, позитивного результату не дали. Витік води продовжується та збільшується в обсягах.
- «Це вимагатиме зупинення водопостачання більш як на три дні. Відтак необхідно буде зупиняти роботу каналізаційно-насосної станції, що створить санітарно-екологічну загрозу. Ситуацію, що виникла, необхідно класифікувати відповідно до Порядку класифікації надзвичайних ситуацій з їх рівнями, - акцентував Андрій Рижан. -Адже, не вживши належних заходів господарського та фінансового забезпечення, виникне надзвичайна ситуація місцевого рівня, що може поширитися за межі об’єкта, створить на окремій території та інших об’єктах загрозу здоров’ю населення. Призведе до порушення транспортного процесу...».
Щоб ліквідувати цю проблему необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, які перевищують власні можливості ДП «Рогатин-Водоканал».Тому, врахувавши пропозицію директора ДП "Рогатин-Водоканал, комісією було :
- визнано аварію на магістральному водогоні першого підйому «Добринів-Рогатин», в районі автомобільної дороги М-30 «Стрий-Тернопіль- Ізварине», і класифіковано як надзвичайну ситуацію місцевого рівня;
- підтримано звернення комунального підприємства ДП «Рогатин-Водоканал» про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету на заміну аварійної ділянки водогону першого підйому «Добринів-Рогатин», в районі автомобільної дороги М-30 «Стрий-Тернопіль- Ізварине», яке подане в порядку, визначеному пп.3.1. та 3.2 додатку до рішення Рогатинської міської ради від 28 січня 2021р. №315 «Про Порядок використання коштів резервного фонду міського бюджету».
Варто зазначити, що на постійному контролі комісії перебуває така важлива тема, як заходи з часткового упередження підтоплень присадибних земельних ділянок та садиб у селах. За підсумками обговорення цього питання доручено:
- начальнику відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради Степану Демчишину продовжити збір інформації та формування пропозицій щодо визначення місць, у яких необхідно провести водовідведення (поглиблення водовідвідних канав, регулювання стічних потоків). А відповідно директору комунального підприємства «Благоустрій-Р» Василю Мицю - на підставі отриманих та узагальнених даних забезпечити укладення відповідних господарських договорів з водовідведення із визначених місць та їх належне виконання.