У полі зору - стан використання захисних споруд
Повітряні тривоги знову почастішали і люди повинні мати змогу скористатися під час них укриттями. Тож питання стану використання захисних споруд на території Рогатинської міської територіальної громади стало ключовим під час позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС.
У понеділок, 5 червня, під головуванням першого заступника міського голови, а водночас й першого заступника голови комісії, Миколи Шинкаря відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Головну увагу було приділено використанню захисних споруд на території громади та забезпеченню безперешкодного цілодобового доступу населення до них.
Як зазначалось у ході засідання, 3 червня комісією у складі представників Івано-Франківського РУ ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області та відділення поліції №4 (м. Рогатин) Івано-Франківського РУ ГУ НП України в Івано-Франківській області проведено комплексне обстеження таких споруд, під час якого особлива увага зверталася на наявність відповідальної особи, цільову придатність приміщення, а також наявність цілодобового доступу населення до захисної споруди.
З метою недопущення випадків неналежного функціонування захисних споруд та за результатами обговорення, комісія ВИРІШИЛА:
1. Взяти до відома інформацію щодо обстеження захисних споруд цивільного захисту Рогатинської міської територіальної громади, проведену відділом з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та оборонної роботи виконавчого комітету міської ради спільно з представниками Івано-Франківського РУ ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області та відділення поліції №4 (м. Рогатин) Івано-Франківського РУ ГУ НП України в Івано-Франківській області 03.06.2023 року.
2. Затвердити згідно з додатком відповідальних осіб за забезпечення цілодобової доступності та належної експлуатації захисних споруд.
3. Власникам захисних споруд цивільного захисту, які перебувають у приватній власності (ПАТ «Укртелеком» ПРУ №34451, ТзОВ «Західенржкомпані» ПРУ №34452, ТзОВ «Фірма Галбуд» ПРУ №34453), визначити відповідальних осіб за забезпечення круглодобової доступності та належної експлуатації захисних споруд. Інформацію щодо зазначених осіб та їхній контактний номер телефону подати у відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та оборонної роботи виконавчого комітету міської ради у дводенний термін.
4. Власникам та балансоутримувачам:
4.1. Звернути увагу, що згідно з пунктом 8 статті 32 Кодексу цивільного захисту України «Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється їх власниками, користувачами, юридичними особами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів»;
4.2. Забезпечити утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням;
4.3. Забезпечити цілодобовий безперешкодний доступ населення до захисних споруд цивільного захисту за сигналом оповіщення цивільного захисту «Повітряної тривоги»;
4.4. У найкоротші терміни завершити роботу щодо встановлення табличок у місцях розташування об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, їх маркування міжнародним розпізнавальним знаком (емблемою) міжнародного гуманітарного права згідно з вимогами Порядку маркування в особливий період будівель та споруд, транспортних засобів, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2022 № 1199.