День Української Державності в Івано-Франківському районному секторі № 3 Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області
Івано-Франківським районним сектором № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області проведено національно- патріотичний захід з суб’єктами пробації з нагоди відзначення Дня Української Державності. В даному заході взяли участь три особи молодіжного віку та одна неповнолітня особа.
У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця пам’ятна дата покликана нагадати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують пам’ять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України. Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу. Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.
Всі присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам'ять українського поета і художника Тараса Шевченка, та патріотів України, що в непросту історичну добу вірою та правдою служили її інтересам, захищали від ворогів та клали за неї на вівтар найдорожче – своє життя.
Постать Великого Кобзаря особливо актуальна сьогодні, коли Україна знову бореться із російським загарбником за свою Незалежність. Незламність, українська ідентичність, досвід протистояння царизму, чутливість до життя звичайних людей в творчості поета – особливо важать у наші непрості часи.
Метою заходу було виховання у суб'єктів пробації поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки; утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України; розуміння і сприйняття української ідеї; засвоєння національних цінностей: української культури, мови, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам'яті.