День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Сьогодні, 22 червня, ми схиляємо голови у скорботі за мільйонами людей, чиї життя забрала Друга Світова війна. Цей день нагадує про страшні втрати, біль зруйнованих доль та ціну, яку український народ заплатив за право жити на своїй землі. Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси. 7 мільйонів українців воювали в лавах Червоної армії, половина з них не повернулися додому. Понад 100 тисяч українців боролися за свободу своєї Батьківщини в лавах Української Повстанської Армії. За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн осіб, загальні демографічні – понад 13 млн. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована Німеччиною. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром «зрадників» прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася із силами.
Сьогодні українці знову боронять свою землю від загарбників. Російські окупанти прийшли в наші міста й села, несучи смерть, руйнування та біль. Історія нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки.
Ми вшановуємо пам’ять усіх, хто загинув на фронтах, став жертвою окупації, був закатований у таборах, втратив свій дім та близьких.
Честь і шана українським захисникам та захисницям усіх поколінь.





