Відбулось позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії
22 жовтня відбулось позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Рогатинської міської ради, на якому розглянуто чотири ключові питання:
- проведення кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу. Профілактика сказу на території громади. Регуляція чисельності червоної лисиці;
- заходи з профілактики та недопущення занесення африканської чуми свиней на території громади;
- профілактика захворювання чуми дрібних жуйних, з метою недопущення занесення збудника на територію громади;
- дотримання заходів з профілактики грипу птиці на території громади, зокрема посилення заходів біобезпеки суб′єктами господарювання, діяльність яких пов′язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці, дотримання громадянами ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах.
Оскільки ці теми доволі важливі та потребують особливої уваги, за підсумками обговорення комісією було напрацьовано низку кроків. Зокрема, вирішено організувати роботу для проведення заходів щодо зменшення популяції лисиці на території громади до оптимальних розмірів (0,5-1 гол. на 1 000 га угідь), із залученням мисливців та представників органів місцевого самоврядування. Крім того, ухвалено рішення звернутися до відділу лісового та мисливського господарства в Івано-Франківській області Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, для отримання дозволу на відстріл та відлов вовків, лисиць, бродячих собак і котів в мисливських угіддях.
Мають на меті у Рогатинській громаді також проводити роботу з реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць, в населених пунктах. Та, відповідно, не допускати утворення місць «проживання» диких тварин у закинутих будівлях, присадибних ділянках тощо.
Під час проведення протиепізоотичних заходів відповідно до вимог Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин від 15.03.1994 № 5 проводити вакцинацію домашніх тварин (собак і котів), а у неблагополучних пунктах - всіх сприйнятливих тварин, проти сказу. Списки власників тварин, які відмовляються проводити вакцинацію, надавати до органів місцевого самоврядування, для вжиття відповідних заходів щодо подальшої вакцинації тварин проти сказу.
Серед важливих завдань члени комісії теж визначили постійно проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення та суб′єктів господарювання щодо профілактики та недопущення спалахів сказу, африканської чуми свиней, чуми дрібних жуйних та грипу птиці на території області тощо.