Півтора мільйона гривень на підтримку ЗСУ: акценти сесії
Перше пленарне засідання 40 сесії Рогатинської міської ради, яка відбулася сьогодні, відкрили знаковою подією. Рішенням депутатів ще один житель нашої громади - Денис Мартиненко був нагороджений пам’ятним Знаком «За заслуги перед містом Рогатином».
Вихованець Рогатинської СДЮСШОР та Івано-Франківської ШВСМ неодноразово представляв громаду на змаганнях різних рівнів, є майстром спорту України з кульової стрільби, багаторазовим призером чемпіонатів України з кульової стрільби 2021-2023 рр. Також Денис чемпіон України серед спортсменів 2003 р.н. та молодіжної збірної, чемпіон світу в особистому і командних заліках.
А цього року наш земляк взяв участь у чемпіонаті світу серед юніорів зі стрільби кульової, що проходив у м.Чханвон (Республіка Корея). Виступаючи в складі збірної команди України, виборов 3 золоті і 1 бронзову медалі у двох вправах. Водночас став чемпіоном світу серед юніорів в особистому та командному заліках у вправі ГП-11А, здобув бронзу в особистому заліку у вправі ГП-12 та став чемпіоном світу серед юніорів в командному заліку.
Варто відзначити, що Рогатинською міською радою старання Дениса Мартиненка відзначені вже не вперше. До прикладу, за підсумками голосування 2021 року юнак удостоївся звання «Людина року» у номінації «Спортсмен року».
Відтак сесія перейшла до розгляду понад 280 проєктів рішень порядку денного, 253 з яких – земельні.
Зокрема, наступним пунктом засідання депутати затвердили Програму збереження, відтворення та належного утримання об’єктів заповідного фонду на території Рогатинської міської територіальної громади на 2023-2026 роки.
Як зазначив під час доповіді заступник міського голови Володимир Штогрин, ця програма є не середньостроковою, а розрахована на далеку перспективу. За його словами, тема збереження заповідних фондів Рогатинщини порушувалась на сесійних засіданнях не раз, тож потребує ґрунтовного підходу.
«Крім соціально спрямованих питань, які ми часто розглядаємо, також є речі не менш важливі. Це - ліс, вода, земля, природа, фауна, які маємо зберегти і залишити майбутнім поколінням у належному стані, - зауважив В.Штогрин, - Україна стикнулася з проблемою масової вирубки лісів, зникають певні види рідкісних тварин, рослин і є ділянки природи, які потребують захисту».
Тож ця програма стане важливим кроком у напрямку збереження заповідних фондів, адже її ключова мета – реалізувати державну політику у сфері розвитку заповідної справи на місцевому рівні, урізноманітнити склад земель ПЗФ, вдосконалити управління системою територій та об’єктів ПЗФ тощо.
Зауважимо, що заповідна справа на території громади бере початок ще з 1975-го, коли створена перша ботанічна пам’ятка природи - «Чортова Гора». На початок 2023 року загальна площа природно-заповідного фонду громади становила 153,8 га, з яких 13,0 га – об’єкти ПЗФ загальнодержавного значення, 140,8га - об’єкти ПЗФ місцевого значення.
У 2021 році рішенням 15 сесії Рогатинської міської ради від 30 вересня № 3150 (зі змінами) надано згоду на оголошення земельних ділянок в урочищі «Гора Колосова» за межами села Приозерне, цією ж сесією надано згоду на оголошення земельних ділянок в урочищі «Кляштор» за межами села Фрага - ботанічним заказником місцевого значення. Також надано згоду: на оголошення земельних ділянок в урочищі «Малі Говди» за межами села Лучинці ботанічним заказником місцевого значення; земельних ділянок в урочищі «Заботюх» за межами села Пуків та надано згоду на створення гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Зелена криниця». Таким чином територія об’єктів ПЗФ громади, після їх утворення, 185,96 га.
Втім, природно-заповідний фонд громади є критично малий і вкрай незбалансований відносно розподілу територій, що охороняються за типами зональних біотопів, представлених в громаді. Відповідно результатом реалізації Програми має стати створення додаткових територій і об’єктів ПЗФ, які значно збільшать площу природно-заповідного фонду громади орієнтовно до 500 га.
Під час засідання депутати детально обговорили й зміни до бюджету Рогатинської міської територіальної громади на 2023 рік, хід виконання комплексної Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки в Рогатинській міській територіальній громаді на період 2022-2025 роки, нову редакцію Статуту комунального підприємства «Благоустрій-Р» та стан виконання делегованих повноважень з питань цивільного захисту населення в Рогатинській МТГ.
Було заслухано і зміни до низки рішень та профільних програм, серед яких: Програма захисту населення і території Рогатинської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022-2024 роки, Програма розвитку освіти Рогатинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки, Програма розвитку та фінансової підтримки житлово-комунального господарства Рогатинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки, Програма утримання та збереження майна комунальної власності Рогатинської міської територіальної громади на 2023-2025 роки.
Зміни також стосувалися цільової Програми підтримки підрозділів територіальної оборони та Збройних Сил України на 2023 рік. А саме було збільшено обсяги фінансування розділу 5 «Заходи програми» на 1, 5 млн грн. Кошти планують спрямувати на зміцнення матеріально-технічного забезпечення окремих військових підрозділів Збройних Сил України, зокрема - придбання товарів військового призначення.
ЦНАП вкотре розширив перелік своїх послуг. На першому пленарному засіданні 40 сесії було внесено зміни до Положення про створення Центру надання адміністративних послуг Рогатинської міської ради від 03 грудня 2020 №34. А, зокрема, на ЦНАП покладено делеговані відповідно до законодавства повноваження у сфері державної реєстрації актів цивільного стану щодо проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті.
Наступне пленарне засідання 40 сесії заплановане на 7 вересня.