Підсумки конкурсу «Різдвяна шопка моєї громади»
Традиція встановлювати шопку прийшла в Україну з Європи, а саме з південної Італії. За легендою, її започаткував святий Франциск Ассізький, встановивши першу шопку у вигляді печери. Спершу традиція поширилася всією Італією. Згодом – у європейських містах встановлювали шопки у храмах та біля них.
Українці теж використовували різдвяний вертеп у традиційних дійствах. Щоправда, звичай встановлення шопки дещо призупинили в радянські часи і відродили у незалежній Україні. Нині шопки можна побачити скрізь. Подекуди ця композиція настільки просякнута любов’ю і родинним теплом, що краще втілення атмосфери Різдва годі й шукати.
А ще шопка – це частина історії. Гадаємо, що у нашій громаді знайдеться багато жителів, які можуть поділитися своїми спогадами про цей атрибут. Хтось майстрував різдвяну скриню з друзями для вертепу, комусь вона залишилася у спадок від бабусі, дідуся чи батьків. А хтось досі споглядає шопку зі старої світлини...
У рамках циклу новорічно-різдвяних заходів «Різдво наближається - душа зігрівається» Рогатинська міська рада вирішила зібрати ці спогади краян і поділитися ними з усією громадою. Тож вперше ініціювала конкурс «Різдвяна шопка моєї громади».
Захід проводиться серед округів громади, які надсилали світлини зі зображенням головних атрибутів Різдвяних свят - унікальних, неординарних або й старовинних шопок, а також вертепу.
Метою конкурсу «Різдвяна шопка моєї громади» стала популяризація давніх традицій Опілля та укладання календаря.
Голосування за шопку громади завершилося напередодні Старого нового року.
- Верхньолипицький старостинський округ набрав 403 вподобання;
- Підкамінський старостинський округ – 278;
- Лучинецький старостинський округ – 108.
Верхньолипицький старостинський округ
Підкамінський старостинський округ
Лучинецький старостинський округ