У ТЕЗАХ І ФОТО: Засідання 45 сесії міської ради, Дня депутата та профільних комісій
Сорок п’ята сесія Рогатинської міської ради, що відбулася сьогодні, 25 січня, розпочалась із підсумків роботи закладів культури за минулий рік. А також звітів про виконання Програми соціального захисту та соціальних послуг на території Рогатинської міської громади на 2021-2023 роки, Програми формування зайнятості населення у Рогатинській міській територіальній громаді на 2023 рік та щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Рогатинської міської ради у 2023 році. На розгляд депутатів було представлено й проєкт Положення про порядок надання одноразових грошових допомог мешканцям нашої громади. Зауважимо, що цей документ надалі визначатиме загальні, організаційні, процедурні засади та механізм надання одноразових грошових допомог мешканцям громади, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Загалом під час засідання було розглянуто близько двох сотень проєктів рішень, левова частка яких стосувалася землекористування.
Спершу депутати заслухали інформацію про роботу закладів культури у 2023 році. Як зазначила під час доповіді начальник відділу культури Ольга Рибій, в громаді функціонують 68 закладів культури, з них: 37 клубних, 30 бібліотек та дитяча школа мистецтв імені Б.Кудрика. До того ж при клубних закладах діють 211 гуртків аматорської творчості. 26 аматорських колективів Рогатинщини мають звання «народний», а 2 – «зразковий».
Упродовж звітного періоду клубними закладами громади проведено понад 500 різноманітних заходів, 30 з яких - благодійні (ярмарки, аукціони, колядки, вертепи, Маланки) на підтримку ЗСУ. Відтак Ольга Рибій зупинилася й на завданнях, які передбачає перед собою відділ культури у наступному році.
Звітуючи про виконання Програми соціального захисту та соціальних послуг на території Рогатинської міської громади на 2021- 2023 роки, начальник відділу соціальної роботи Роман Ошитко зауважив, що продовж періоду реалізації Програми виконання завдань та заходів профінансовано у 11 493 000 грн.
Керівник структурного підрозділу також додав, що реагуючи на виклики, які постали перед громадою у зв’язку із повномасштабною військовою агресією російської федерації проти України, до Програми вносились доповнення, що стосувались комплексної підтримки військовослужбовців, ветеранів війни та членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України, насамперед у частині поліпшення матеріального стану, сприяння у розв'язання соціально-побутових питань, вшанування пам’яті загиблих Героїв тощо. Соціальні послуги та матеріальна допомога надавалися також внутрішньо переміщеним особам.
«Важливим індикатором ефективності реалізації заходів цієї Програми є реальна фінансова допомога жителям громади, які її потребують. Впродовж 2021-2023 років надано 2 351 одноразову грошову допомогу громадянам на загальну суму 6 281 200 грн»,- підсумував Роман Ошитко.
А начальник Рогатинського відділу Івано-Франківської філії Івано - Франківського обласного центру зайнятості Олег Полиняк зауважив, що чисельність жителів громади, які зареєструвалися в центрі зайнятості та отримали статус безробітних за січень – грудень 2023 року становила 299 громадян. Відтак навів цифри, що торік на вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 271 житель громади. Фахівцями центру заключено 31 договір на громадські роботи, відповідно до яких створено 38 тимчасових робочих місць. Видано 30 ваучерів на навчання для жителів громади, які не зареєстровані як безробітні. Ці громадяни пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації за напрямками: кухар, соціальна робота, кравець, кондитер, оператор котельні.
У ході 45 сесії було внесено й низку змін до бюджету Рогатинської міської територіальної громади на 2023 та 2024 роки. Водночас депутати погодили зміни до Програми розвитку освіти Рогатинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки та Програми підтримки внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану.
Реалізуючи політику дерусифікації – декомунізації, враховуючи звернення старостів старостинських округів та керуючись відповідними законами України, депутати ухвалили рішення про перейменування вулиць: у селі Приозерне, а зокрема вулиці Участок Поле на – Польова та вулиці Учгосп на - Заводська; в селі Чесники вулиці Творимір на - Творимир.
Сесія теж надала згоду на прийняття з державної в комунальну власність Рогатинської міської територіальної громади захисної споруди цивільного захисту – Протирадіаційного укриття.
Та, перш ніж, розпочати засідання 45 сесії, усі проєкти рішень традиційно розглянули на Дні депутата й у профільних комісіях 24 січня. Зокрема, працювали комісії: з питань стратегічного розвитку, бюджету і фінансів, комунальної власності та регуляторної політики; з питань регулювання земельних відносин та раціонального використання природних ресурсів; з питань законності місцевого самоврядування; з питань гуманітарної сфери, соціального захисту населення та молодіжної політики; з питань архітектури, містобудування, підприємництва та комунального господарства; комісії з питань найменування (перейменування) назв об'єктів топоніміки на території Рогатинської міської територіальної громади.