Пам'яті Володимира Івасюка
Перший натовп він зібрав довкола себе у 21 на театральній площі Чернівців. У той день чернівчани запізнювалися на свої зустрічі, не встигали поробили заплановані справи, на площі й сусідніх вулицях припинився автомобільний рух та утворилися затори... Люди слухали українську пісню. І це була «Червона рута». Наступного дня її співала вже вся Україна.
Згодом Володя Івасюк напише ще багато пісень, які полюблять в Україні та закордоном. Його композиції перемагатимуть на різноманітних популярних конкурсах, а в США вийде платівка, що в ті часи було нечувано для композитора з совєцького союзу. І цих успіхів могло бути багато, АЛЕ... принципові, талановиті, незалежні, впливові особистості не були потрібні системі, яка виховувала слухняну совєцьку людину. Тож радянська система вбила інтелектуала-українця, що його праця і талант "не зашкодили" .
4 березня відомому композитору, автору легендарної «Червоної рути» та ще понад сотні популярних пісень Володимиру Івасюку виповнилося би 75 років.
На честь митця у Рогатинській центральній бібліотеці відбувся вечір пам'яті ''Візьми з собою мою пісню - я в неї щастя наспівав''.
Гостями мистецького дійства були учні 9-А класу ліцею ''Гімназія імені Володимира Великого'' (кл. опікун Бродіна Валентина Вікторівна).
Молодь дізналась про цікаві факти з біографії Володимира Івасюка, його унікальний талант, історію створення найвідоміших пісень, трагічну загибель.
У час війни, тривог, переживань водограй його творчості іскриться джерелом сили для українців. Тому у залі прозвучали безсмертні твори В.Івасюка ''Пісня буде поміж нас'', "Я піду в далекі гори'', ''Червона рута'', ''У долі своя весна''.