Пам'ять про героїв-великий скарб народу
У неділю традиційно зібрав своїх шанувальників фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка» на хуторі Кулеби, що в Нараївській громаді на Бережанщині. Щороку в липні краяни вшановують пам’ять семи юнаків-патріотів, членів ОУН, які понад 80 років тому загинули за волю України.
Невеличкий хутір Кулеби, захований поміж лісами неподалік села Нараїв, був, на думку підпільників ОУН, не тільки вигідний своїм географічним розташуванням, але й безпечним у стратегічному відношенні… Члени підпільної групи ОУН знайшли тимчасовий прихисток в оселі української патріотичної сім'ї Івана та Марії Янчинських. Вони вели боротьбу за українську державність — спочатку проти польської влади, а згодом проти більшовицької окупації. Однак хтось із місцевих зрадників здав їх ворогу. У ніч із 21 на 22 лютого 1941-го року понад дві сотні енкаведистів оточили криївку. Там переховувалися Володимир Лопушанський, Максим Шуран, Григорій Шкапій, Богдан Гульовський, Іван Галай, Василь Солтис і Григорій Москаль — хлопці віком від 18 до 27 років. Мужні патріоти не скорилися, не здалися ворогові й прийняли бій, загинувши смертю Героїв.
Імена сімох оунівців викарбувані на меморіальному пам’ятнику борцям за волю України. Його спорудили мешканці 4-ох навколишніх сіл з трьох областей: Нараєва, Підусільної, Добринів та Стратин. Спорудження меморіалу відбулося 12 липня 1997 року. Відтоді кожного липня кожного року там вшановують героїчний бій сімох підпільників.
На фестивалі звучали стрілецькі, повстанські пісні. Однак його пісенний репертуар усе більше охоплює сьогодення, не оминаючи подій російсько-української війни. Ініціатор фестивалю Роман Лопушанський – племінник Володимира Лопушанського, виступаючи щиро подякував усім, хто приїхав вшанувати пам’ять героїв. Адже фестиваль «Чорна вишиванка» — це голос нації, яка не мовчить, яка пам'ятає минуле і шанує своїх Героїв.
Традиційно взяли участь у фестивалі пластуни Рогатинщини та аматори художньої самодіяльності села Стратин.