Інтеграція ВПО у громаді – ключове питання сьогодення
За час повномасштабної війни більше як 8 мільйонів осіб змушені були покинути свої домівки та переїхали в інші регіони України. Частина вимушено переселених українців вже змогла повернутися додому. Втім, ще багато людей не може зробити це через продовження гарячої фази війни чи втрату власного житла. Тож вирішують залишатися на тривале або постійне проживання у нових для себе територіальних громадах.
«Як свідчить статистика, від початку повномасштабного вторгнення на Рогатинщині було зареєстровано понад 3200 тимчасово переселених осіб зі 198 міст та сіл України, з них більш як 400 - залишились у нашій громаді. Міська рада докладає максимум зусиль, щоб допомогти цим українцям подолати головні виклики війни - забезпечити їх житлом, їжею, одягом, безплатним гарячим харчуванням тощо. Та питання соціальної інтеграції ВПО до життя Рогатинщини залишилось доволі актуальним сьогодні. З цією метою при виконавчому комітеті Рогатинської міської ради було створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб», - зауважив очільник цього дорадчого органу, заступник міського голови Іван КРАСІЙЧУК.
Учора, 5 травня відбулося перше засідання Ради, у ході якого обговорено низку організаційних та проблемних питань. Левова частка із них стосувалася працевлаштування ВПО, вивчення питання наявності житла у приватному секторі, яке здається в оренду, медичного обслуговування, а саме – заключення декларацій з сімейними лікарями тощо. Крім того, монітор ситуації ВПО БО БФ «РОКАДА» Андрій КУЗЬ проінформував присутніх, що БО БФ «РОКАДА» збирає інформацію і подає до міжнародних організацій грантові проєкти.
У підсумку - було визначено ключові напрямки, над якими на цьому етапі працюватиме Рада.