«Самодопомога «Плюс»: Як залишатися стійкими до стресів?
"Емоційні бурі", вигорання… - це також виклики, які принесла війна зі своїми жахіттями, безсонням, постійним страхом за близьких та втратами. І вони теж «ламають» людину, щоправда, зсередини, бо немає цілісного здоров'я, якщо не підтримувати - ментальне. Як же залишатися стійкими до стресів - вели мову під час цікавого групового курсу «Самодопомога «Плюс» (управління стресом для дорослих)від фонду World Health Organization Ukraine.
Як зазначили фахівці Івано-Франківського обласного центру соціальних служб ОДА, особливість курсу «Самодопомога «Плюс» у тому, що він призначений для людей з різним рівнем освіти. На групових заняттях фасилітатор та ко-фасилітатор навчають учасників опанувати навички самодопомоги: знаходити опору, долати кризові стани, управляти своїм стресом та “включитися в життя”. І ці речі будуть корисними не лише на робочому місці, але й у різних життєвих ситуаціях.
«Піклування про свій стан та психічне здоров’я – нині життєво необхідна навичка для кожного, - зауважували працівники Івано-Франківського обласного центру соціальних служб ОДА. -Уміння віднаходити внутрішній баланс дозволяє ефективно керувати головними подіями свого життя, відчувати впевненість у власних діях та бути готовими до різних змін».
У ході навчального процесу, який відбувся 13 березня, соціальні фахівці Рогатинської громади зокрема засвоїли базові знання щодо:
- програми «Самодопомога Плюс».
- послуги ментального здоров’я в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Водночас торкнулися й теми запобігання і профілактики професійному вигоранню. Особливо це стосувалося працівників, які щоденно надають послуги вразливим групам населення.
Зауважимо, що курс «Самодопомога Плюс» був розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я для підтримки дорослих, які знаходяться у стресі. Містить аудіозаписи та ілюстрований матеріал (важливі навички в періоди стресу). Він особливо корисний для людей, які постраждали від вкрай несприятливих обставин. Навички, які набувають учасники занять, направлені на подолання та управління стресом без психологічних втручань.
Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олена Зеленська, яка має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов'язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров'я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки World Health Organization (WHO).