Порядок реєстрації фермерського господарства
Якщо Ви маєте намір використовувати землі для сільськогосподарського товарного виробництва та вирощувати зернові, бобові та інші сільськогосподарських рослини, Ви повинні стати суб’єктом господарської діяльності, який матиме право вести таку діяльність. Таким суб’єктом може бути фермерське господарство (далі – ФГ).
Для того щоб бути єдиним засновником господарства, Вам необхідно оформити свій намір відповідним рішенням засновника та підготовити статут ФГ в двох примірниках.У рішенні засновника необхідно зазначити:
- Порядковий номер рішення.
- Дата та місце його прийняття.
- Свої паспортні дані, РНОКПП, адреса проживання.
- Найменування фермерського господарства.
- Місце знаходження ФГ.
- Склад учасників та розмір часток у складеному (статутному) капіталі.
- Сформувати складений (статутний) капітал.
- Визначити види діяльності ФГ із зазначенням КВЕДів.
- Затвердити статут ФГ та призначити його голову.
Оскільки ви маєте намір бути засновником ФГ одноособово, то немає необхідності нотаріально завіряти свій підпис в рішенні. Однак, статут в двох примірниках повинен бути пронумерований, прошитий та посвідчений нотаріально.
Також необхідно підготовити схематичне зображення структури власності ФГ.
Якщо документ, що посвідчує Вашу особу – це паспорт громадянина України, то необхідно завірити нотаріально всі копії сторінок паспорту та коду.
Якщо документ, що посвідчує Вашу особу – це ID картка, то такої необхідності немає.
Зі всіма вищенаведеними документами Вам необхідно звернутись до державного реєстратора із відповідною заявою про реєстрацію ФГ. Зразок даної заяви є в реєстратора.
Створення фермерських господарств та виділення їм земельних ділянок передбачено ЗУ «Про фермерське господарство», Земельним кодексом України.