Самовільна рубка - злочин перед довкіллям
Останнім часом громадяни знищують, пошкоджують полезахисні лісові смуги та незаконно вирубують лісові насадження. Це загрожує ерозією ґрунтів і призводить до значних порушень природного балансу землі. Тим же чимало жителів громади нічого не знають про відповідальність за самовільне знищення об’єктів флори. Тому виконавчий комітет Рогатинської міської ради нагадує, що за незаконні рубки передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.
Кодекс України про адміністративні правопорушення. Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку. Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняку природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – передбачають накладення штрафу на громадян у розмірі від тридцяти до шістдесяти (510,00-1020,00 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот (2550,00-5100,00 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього нараховуються збитки за заподіяну шкоду згідно з відповідними таксами.
Кримінальний Кодекс України. Стаття 246. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду,- карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятсот (17000,00 -25500,00 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчиненні повторно або за попередньою змовою групою осіб,- караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Дії передбачені частиною першою цієї статті, вчиненні у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах,- караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч (25500,00-34000,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років , або позбавленням волі на той самий строк. Дії, передбаченні частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
Виконавчий комітет Рогатинської міської ради закликає усіх людей бути свідомими громадянами, не нищити ліси та не скоювати злочинів проти довкілля. Необхідно пам’ятати , що відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, але і тим хто його перевозив, зберігав чи продавав.
Наш спільний громадянський обов’язок – не допустити перетворення нашого краю Опілля в пустелю.