Проєкт «Рух без бар’єрів» — це не про далеке майбутнє. Це про сьогодні.
Проєкт «Рух без бар’єрів» — це не про далеке майбутнє. Це про сьогодні. Про людей, які щодня долають бар’єри в містах. Про громади, які мають стати простором підтримки та можливостей, а не обмежень для всіх своїх жителів та жительки, зокрема й тих, хто повертається з фронту.
Під головуванням Віцепрем’єр-міністра з відновлення — Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби відбулася робоча нарада з керівниками 15 пілотних громад, де вже цього року мають з’явитися перші безбар’єрні маршрути.
Участь у зустрічі взяли представники Офісу Президента, обласних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та команди проєкту.
Кожна громада представила об’єкти, які включено до маршрутів. У центрі уваги — їх реальне облаштування з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Це має бути зроблено вже цього року.
«Проєкт "Рух без барʼєрів" має велике соціальне значення. Це внесок у створення умов для повернення захисників, які отримали поранення, до своїх громад. Також маємо забезпечити безбар'єрне середовище для людей, які цього потребують та можливості для безперешкодного та зручного пересування», — зазначив у своїй промові Олексій Кулеба.
Обговорили ключові умови реалізації:
• фінансування маршруту з трьох рівнів бюджету (40% — державний, 30% — обласний, 30% — місцевий);
• цільове використання коштів — тільки на об’єкти доступності;
• перевірка кожного об’єкта на відповідність концепції маршруту;
• моніторинг технічних умов реалізації на місцях.
Безбар’єрність із планів проростає в дії.
Детальніше про проєкт “Рух без бар’єрів”— на сайті Міністерство розвитку громад та територій України. Посилання я залишу в коментарях.
Проєкт реалізується на виконання Стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів», щоб кожен і кожна змогли рухатись вільно.