У січні відзначаємо Всесвітній день абетки Брайля
Без можливості читати важко уявити собі людське життя загалом, а особливо – навчання дітей. На жаль, люди, які мають дуже слабкий зір або не бачать зовсім, позбавлені можливості читати звичайні книги. Це значно знижує якість їхнього життя, а незрячі діти не можуть отримати повноцінну освіту.
Саме з метою допомогти таким людям подолати проблему, що здавалася безнадійною, і було створено абетку Брайля – особливі тактильні символи, що дозволяють незрячим читати нарівні з іншими людьми.
Що таке абетка Брайля? Це – тактильний шрифт, за допомогою 6 точок дозволяє передати всі літери, цифри, музичні, математичні та наукові символи. Він у всьому світі використовується незрячими для читання й забезпечує передачу важливої інформації.
У світі нараховують приблизно понад 2,2 мільярди незрячих людей чи з порушенням зору. За даними ВООЗ, приблизно 1 мільярд випадків сліпоти або порушень зору є наслідком відсутності профілактики та лікування.
Всесвітній день абетки Брайля покликаний спонукати суспільство зробити все, щоб можливості навколишнього світу стали доступними для всіх.
та профілактики неінфекційних хвороб
Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ».