Духовна зброя Сковороди
З нагоди 300-річчя Григорія Сковороди у Рогатинській громаді висадили дуба.
Під завісу тижня, 3 грудня, виповниться 300 років з дня народження одного із п’яти найвизначніших мудреців людства - Григорія Сковороди. Видатний український філософ, просвітитель-гуманіст, поет, педагог … і цей список можна доповнювати нескінченно, адже Григорій Сковорода був настільки багатогранною та геніальною постаттю, що його феномен продовжують досліджувати досі. До того ж праця українського мислителя вважається нашою духовною зброєю й сьогодні, у часі війни за майбутнє.
Саме тому навіть попри «блекаути» й воєнні будні в Україні відзначатимуть ювілей з нагоди 300-ліття Григорія Сковороди на державному рівні.
24 листопада жителі нашої громади мали унікальну нагоду долучитись до цього планетарного дійства. Адже гостем Рогатинської центральної бібліотеки став дослідник творчості Григорія Сковороди ОСМИР МАГУРА - мислитель, культуролог, науковець, засновник Академії розширеного світогляду ''Магура'', наш земляк родом зі села Черче.
Разом з мислителем краяни спілкувалися про сучасність мудрості Сковороди, відкрили для себе нові грані його безмірного таланту. Вели мову й про однойменну книгу Осмира Магури.
У рамках зустрічі рогатинці також долучилися до цікавої ініціативи й висадили молоде деревце дуба. Символ, присвячений 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди, став частинкою скверу біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Рогатині.
«З нагоди відзначення 300-ліття мислителя нині ми долучилися до всеукраїнської ідея послідовників Г.Сковороди й посадили дуба. Адже Сковорода і дуб – це два українські символи сили й незламності,- зазначив під час зустрічі О. Магура. - Григорій Сковорода досліджував наш світ і дав основи як у будь-яких умовах залишитися Людиною. Сьогодні, на зламі війни за майбутнє, український філософ вчить нас бути вдячним за складнощі, бо це – основа укріплення нашого характеру. У Сковороди було два крила: перше - пізнання себе і світу, друге - мужність, зокрема мужність називати речі своїми іменами. Тому сьогодні він потрібен суспільству на щодень, бо у працях цього просвітителя зможемо почерпнути мудрість та ази стресостійкості".