Листопадовий феномен Богдана Лепкого
Більшість із нас досі пам’ятає вірш «Чуєш, брате мій», відомий як «Журавлі». Та далеко не всі знають, що рядки твору могли народжуватися на Рогатинщині, у віллі «Богданівка» с.Черче. Автором слів є Богдан Лепкий, а музику написав його брат Лев, який працював у санаторії.
Насправді наша громада тісно пов’язана з цим іменем, адже не тільки Черче, але й с. Жовчів може розповісти цікаві історії про перебування Богдана Лепкого у наших краях. 4 листопада виповниться 150 років від дня народження цього відомого українського патріота, тож останній місяць осені на Рогатинщині вирішили присвятити знаковій постаті педагога, прозаїка, поета, мистецтвознавця Б.Лепкого. Планується провести низку заходів у закладах освіти так культури, серед яких: відкриття читацького клубу «Літературна кав’ярня» та цитатник, екскурсії в музей-кімнату Богдана Лепкого в с.Жовчів, літературна імпреза в онлайн форматі тощо. Крім того, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів сцени 9 листопада на базі БК с.Жовчів проходитиме святкова виїзна нарада працівників культури Рогатинської громади, акцентом якої стане відзначення 150-ої річниці від дня народження Б.Лепкого.
Про це вели мову під час чергового засідання оргкомітету з проведення заходів у Рогатинській міській територіальній громаді.
Як обговорювалося під час наради, цього місяця Рогатинська громада планує організувати ще один благодійний ярмарок-виставку на підтримку ЗСУ. Він відбудеться з нагоди Дня працівників сільського господарства.
Водночас під час оргкомітету було зазначено, що з 10 до 20 листопада триватиме у громаді онлайн-фестиваль духовної пісні «Молитовний вогонь єднає Україну», мистецька імпреза з нагоди 125 річниці Рогатинської залізниці (18 листопада) та радіодиктант національної єдності у День української писемності і мови (9 листопада).
Вшанує у листопаді громада й професійні свята, річницю створення ЗУНР, 135 років від дня народження галицького архітектора, живописця та графіка Романа Грицая, День пам'яті жертв Голодомору.
А в суботу, 26 листопада, жителів краю закликають долучиться до щорічної акції «Запали свічу пам'яті», а також стати частинкою вечора-молитви «Голгофа голодної смерті» у Центральній бібліотеці.