На порядку денному - мережа освіти громади та поводження ТПВ
Відбулося II пленарне засідання 52 сесії міської ради. У порядку денному заслухано 8 проєктів рішень, які стосувалися сфери освіти, управління майном комунальної власності, земельних відносин та ін.
Навчальний 2024–2025 рік в Україні знову розпочинається у складних умовах, зумовлених тривалою війною. Втім, міська рада докладає максимум зусиль, щоб діти громади мали змогу отримувати якісні освітні послуги в відповідних умовах.
З метою забезпечення належної організації освітнього процесу першим під час сесійного засідання депутати заслухали та затвердили фактичну мережу закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Рогатинської міської територіальної громади на 2023-2024 навчальний рік.
Як зазначив в.о. начальника відділу освіти міської ради Василь Трач, всього по громаді функціонуватиме 21 заклад загальної середньої освіти, де навчатимуться 2807 дітей. Йдеться про: 5 ліцеїв із 2 філіями (1936 учнів), 11 гімназій (776 учнів), 5 початкових шкіл (95 учнів).
При Княгиницькому ліцеї, Бабухівській, Воскресинцівській, Липівській, Лучинецькій гімназіях, Нижньолипицькій та Чесниківській початкових школах діятиме 7 дошкільних груп (91 вихованець). А в Заланівській гімназії імені Осипа Микитки, Рогатинському ліцею №1, Рогатинському ліцею імені Братів Рогатинців - функціонує 3 підготовчі групи для дітей 5 річного віку (48 учнів).
Водночас до фактичної мережі освіти входять: 6 закладів дошкільної (248 вихованців) та 2 заклади позашкільної освіти. Це - Рогатинська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву (186 вихованців) і Рогатинський центр дитячої та юнацької творчості (530 вихованців).
Втім, у школах України простежується тенденція до стрімкого зниження кількості учнів. Відповідно до проведеного аналізу у школах Рогатинської громади в цьому навчальному році на 81 здобувача освіти менше, порівняно з 2023-2024-рр. Це спричинило до змін й у мережі освітніх закладів краю. З другого вересня у зв’язку із відсутністю учнів буде призупинено освітній процес у: Підкамінській та Жовчівській початкових школах; Зеленівській філії Верхньолипицького ліцею; Лопушнянській філії Верхньолипицького ліцею; Стратинській філії Пуківського ліцею. Водночас призупинить свою діяльність також пришкільний інтернат (пансіон) у Рогатинському ліцеї «Гімназія імені Володимира Великого».
Наступними у порядку денному сесії депутати погодили зміни до бюджету Рогатинської міської територіальної громади на 2024 рік та до Програми розвитку та фінансової підтримки житлово-комунального господарства Рогатинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки.
Було, зокрема, вирішено спрямувати кошти на придбання матеріалів для впорядкування низки критичних сільських доріг. Оскільки наближається осінньо-зимовий період, тож це питання досить актуальне сьогодні.
Отримав позитивне рішення й місцевий план управління відходами Рогатинської міської територіальної громади.
Як зазначив у доповіді перший заступник міського голови Микола Шинкар: “Однією зі складових частин Стратегії розвитку громади, а також Програми регіонального розвитку є комплексний документ, що передбачає впровадженням системи управління відходами, тобто перехід на безвідходні відносини. Місцевий план управління відходами Рогатинської міської територіальної громади – це комплексний документ, який дає оцінку середовищу, тим видам і типам відходів, які утворюються у громаді. Водночас містить комплекс взаємопов'язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма зацікавленими виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами».
Під час засідання було обговорено низку питань щодо землекористування та передачі товарно-матеріальних цінностей.