Нанизують свій клаптик допомоги в українську перемогу
85 маскувальних сіток сплели в Рогатинській громаді
«Ремесло» плетіння маскувальних сіток у Рогатинській громаді опанували ще у 2014-му, коли на Донбасі розпочалася війна. Тоді його часто практикували в освітніх закладах. На перервах, між уроками або після занять збиралися молодь, її наставники та небайдужі краяни, щоб виготовити надійний захист для наших військових.
24 лютого 2022 року спонукало пригадати ці навички знову. І навіть опанувати нові. Сьогодні волонтери не лише нанизують шматки тканини, але й навчилися самостійно плести сітку з цупких ниток… А постійним «цехом» з виготовлення такого маскування для захисників стало приміщення Рогатинського центру дитячої та юнацької творчості.
Щодня у різний час сюди сходяться небайдуже жіноцтво, щоб нанизати свій клаптик допомоги в українську перемогу.
Волонтери центру зізнаються, долучаються не тільки дорослі. Виявили бажання допомогти захисникам також діти. Ріжуть вдома на смужки старі речі кольору хакі й літні люди і приносять їх у Рогатинський Цдют.
Сьогодні на рахунку центру 85 маскувальних сіток. Найбільші з них були виготовлені розміром 12 на 8 метрів, а найменші 3х3 метри…
За основу беруть сітки, на них закріплюють фрагменти тканини, вирізані з непотрібного одягу. Тканину приносять із дому земляки. Спершу у роботі використовували куповану сітку, яку також передавали небайдужі краяни. А коли її почало не вистарчати, волонтери знайшли інший варіант. Викладач гуртка народних ремесел Богдан Стиславський сам зробив приладдя і навчив охочих плетсти сітку.
У середньому військова маскувальна сітка коштує кілька сотень гривень за квадратний метр. Її не завжди вистачає. Тож сітки з Рогатинщини мають значний попит.
Маскування забирають волонтери й везуть захисникам на передову. Їж використовують для військової техніки та інженерних споруд.
Рогатинські волонтери наголошують, що сьогодні їм бракує тканин темних кольорів (хакі), а також робочих рук. Тому просять небайдужих приходити у Рогатинський ЦДЮТ.